Εγγραφή μαθητών/τριών της Α΄Τάξης στο Γυμνάσιο το Σχολικό Έτος 2020-2021

On 5 Σεπτεμβρίου 2020 by admin

Για την εγγραφή μαθητή/τριας στο Γυμνάσιο οι ενδιαφερόμενοι/ες καλούνται, προκειμένου να ολοκληρώσουν τη διαδικασία τους, να υποβάλουν,τα παρακάτω δικαιολογητικά:
1)α. Υπεύθυνη Δήλωση του ν. 1599/1986 (διατίθεται από το σχολείο) του κηδεμόνα του/της μαθητή/τριας στην οποία να δηλώνεται η νομιμότητα της άσκησης της κηδεμονίας. Στην ίδια Υπεύθυνη Δήλωση δηλώνεται η αποδοχή της ηλεκτρονικής ενημέρωσης για ζητήματα της πορείας φοίτησης του/της μαθητή/τριας, καθώς και η ηλεκτρονική διεύθυνση για την παραλαβή των ηλεκτρονικών μηνυμάτων.
β. Φωτοαντίγραφο δελτίου αστυνομικής ταυτότητας του/της μαθητή/τριας ή Πιστοποιητικό του Δήμου/Δημοτικής Ενότητας στα Μητρώα του οποίου είναι εγγεγραμμένος/η ο/η μαθητής/τρια, εφόσον δεν έχει δελτίο αστυνομικής ταυτότητας.
γ. Ατομικό Δελτίο Υγείας του Μαθητή(διατίθεται από το σχολείο)(παράδοση το αργότερο μέχρι το τέλος Σεπτεμβρίου).

2.)Σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα
Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, μπορείτε να προσέρχεστε για την εγγραφή στην Α τάξη με βάση το επώνυμό σας, τις παρακάτω ημέρες από 8.30 έως 12.30:
7/9 Επώνυμα από Α έως και E
8/9 Επώνυμα από Z έως και Κ
9/9 Επώνυμα από Λ έως και Π
10/9 Επώνυμα από Ρ έως και Ω
11/9 παράταση για όσους δεν μπόρεσαν, δεν πρόλαβαν ή δεν ενημερώθηκαν εγκαίρως.

Παρακαλούμε να έχετε μαζί σας την αστυνομική σας ταυτότητα, μάσκα

και να γνωρίζετε το e-mail σας!

Από την Διεύθυνση του σχολείου