Λειτουργία δανειστικής βιβλιοθήκης

On 23 Ιανουαρίου 2014 by admin

buch

ΒΙΒΛΙΑ:

• ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΚΑΙΝΕ!
  • ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΑ ΚΡΥΒΟΥΝ!
  • ΑΛΛΟΙ ΤΑ ΑΛΛΟΙΩΝΟΥΝ!
  • ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΛΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙΦΡΟΝΟΥΝ!

• ΕΜΕΙΣ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ

ΚΑΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΣΤΗ

ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ?

Μετά το επιτυχημένο πρόγραμμα Φιλαναγνωσίας και την Έκθεση βιβλίου που πραγματοποιήσαμε την περασμένη σχολική χρονιά, η Δανειστική Βιβλιοθήκη του σχολείου μας συνεχίζει και φέτος να λειτουργεί δυναμικά?

• Η βιβλιοθήκη μας αυτήν τη στιγμή περιλαμβάνει περίπου 2700 βιβλία, που αφορούν σε πολλούς τομείς, όπως  ελληνική και ξένη λογοτεχνία, εγκυκλοπαίδειες, βιβλία  θετικών επιστημών, θρησκειολογία, αρχαία ελληνική φιλοσοφία, ξενόγλωσσα  περιοδικά κ.α.
  • Όσα παιδιά το επιθυμούν έχουν τη δυνατότητα καθημερινά να ξεφυλλίσουν, να δανειστούν και να διαβάσουν βιβλία της επιλογής τους ή να βρουν πληροφορίες για τις εργασίες τους σε διάφορα μαθήματα.

Γι? αυτό σας περιμένουμε στη βιβλιοθήκη του σχολείου μας, να γνωρίσετε εμάς και τον μαγικό  κόσμο του βιβλίου?

Υπεύθυνες Καθηγήτριες: Ευγενία Πετροπούλου – Στέλλα Παπαδοκωνσταντάκη