Έναρξη σχολικής χρονιάς

On 8 Σεπτεμβρίου 2022 by admin

Αγαπητοί γονείς,

Kαλή σχολική χρονιά με υγεία και πρόοδο!

Τα σχολεία ανοίγουν ξανά και ελπίζουμε πως με την συνδρομή όλων θα έχουμε μια ευχάριστη, αποδοτική και ενδιαφέρουσα χρονιά. Ο Αγιασμός του σχολείου μας θα γίνει την Δευτέρα 12/9/22 στις 10 π.μ.

Οι μαθητές της Β΄ και Γ΄ Γυμνασίου θα προσέλθουν στον χώρο του σχολείου στις 9:45 π.μ.

Οι μαθητές της Α΄ θα προσέλθουν στις 9:15, ώστε να χωριστούν σε τμήματα.  Μετά την ολοκλήρωση του αγιασμού, θα πάρουν τα βιβλία τους και το πρόγραμμα για την υπόλοιπη εβδομάδα και θα φύγουν.

Για την αποφυγή συνωστισμού, οι γονείς δεν θα μπορούν να εισέλθουν στο χώρο του σχολείου. Τα βιβλία θα τα δώσουμε στα παιδιά έτοιμα σε τσάντες.

Οι γονείς της Α΄ Γυμνασίου θα πρέπει να προσέλθουν άμεσα στο σχολείο, για να ολοκληρώσουν  τη διαδικασία της εγγραφής (καθημερινά 8:30-13:30). Επίσης όσοι γονείς έχουν αλλάξει κάτι στα στοιχεία επικοινωνίας (π.χ. τηλέφωνο, mail) πρέπει να ενημερώσουν άμεσα το σχολείο. Παρακαλείσθε να παρακολουθείτε συστηματικά τα mail που έχετε δηλώσει για την επικοινωνία με το σχολείο, για να ενημερώνεστε για οτιδήποτε αφορά  στη λειτουργία του σχολείου και στο πρόγραμμα των μαθητών.

Ευελπιστούμε σε μια εποικοδομητική συνεργασία

Είμαστε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειαστείτε

Η Δ/νση του σχολείου