Σημαντική Ενημέρωση

On 24 Ιανουαρίου 2022 by admin

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες
Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την απόφαση του Περιφερειάρχη όλα τα σχολεία στην Αττική θα παραμείνουν κλειστά την Δευτέρα και Τρίτη 24 και 25 Ιανουαρίου 2022.
Σύμφωνα με την απόφαση του ΓΓ του υπουργείου Παιδείας: «Σε περιπτώσεις που η Τοπική Αυτοδιοίκηση, κατά λόγο αρμοδιότητας, αποφασίζει την αναστολή λειτουργίας σχολικών μονάδων εξαιτίας ακραίων καιρικών φαινομένων, προβλέπεται εφαρμογή τηλεκπαίδευσης κατά τις πρωινές ώρες και για την Πρωτοβαθμια και για τη Δευτεροβάθμια εκπαίδευση.
Σας επισυνάπτουμε λοιπόν το ωράριο λειτουργίας της τηλεκπαίδευσης.

Oι σύνδεσμοι των καθηγητών ,σας έχουν αποστα΄λεί με mail . Το πρόγραμμα μαθημάτων θα παραμείνει το ίδιο. Σε περίπτωση που έχετε πρόβλημα σύνδεσης να μας ενημερώσετε στο email του σχολείου.
Σας ενημερώνουμε επίσης ότι αποκαταστάθηκε η ζημιά στη θέρμανση στο σχολείο σύμφωνα με τους τεχνικούς του Δήμου μετά από πολύωρη προσπάθεια όλο το Σάββατο.