Αναλυτικές οδηγίες για τον αγιασμό

On 10 Σεπτεμβρίου 2021 by admin

Αγαπητοί γονείς και μαθητές μας,σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά, με υγεία και δημιουργία. Ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί τηνΔευτέρα 13/9/21 και ώρα 9:30 π.μ. Οι μαθητές της Α΄ Γυμνασίου θα προσέλθουν στο σχολείο στις 8:30, ενώ οι μαθητές της Β΄ και Γ΄Γυμνασίου στις 9:00 π.μ. Οι μαθητές αφού χωριστούν σε τμήματα, θαγίνει έλεγχος των self test, θα πάρουν βιβλία και πρόγραμμα για τις επόμενες μέρες και μετά θα αποχωρήσουν. Οι μαθητές θα μπουν στα τμήματά τους ως εξής:Α1, Α2, Α3, Β3, Β4: στον Α΄ όροφο

Β1, Γ2, Γ3: στο ισόγειο Οι μαθητές των τμημάτων Β2, Γ1 και Γ4 κατά τη διάρκεια του αγιασμού θα παραμείνουν στο προαύλιο.Όλοι οι μαθητές θα προσέλθουν στον χώρο του σχολείου υποχρεωτικά με αρνητικό self – test (τελευταίου 24ωρου) και μάσκα. Για λόγους αποφυγής συνωστισμού, οι γονείς δεν θα μπορούν να εισέλθουν στο χώρο του σχολείου κατά τη διάρκεια του αγιασμού.Όσοι γονείς – κηδεμόνες της Α΄ Γυμνασίου δεν έχουν ολοκληρώσει τη διαδικασία εγγραφής των παιδιών τους, παρακαλούνται να την ολοκληρώσουν το δυνατόν συντομότερα. Είμαστε πάντα στη διάθεσή σας για οποιοδήποτε πρόβλημα.

Η Δ/νση του σχολείου