Σημαντική ανακοίνωση για την έναρξη του σχολικού έτους

On 3 Σεπτεμβρίου 2021 by admin

Αγαπητοί γονείς και μαθητές μας,
σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά, με υγεία και δημιουργία. Καλωσορίζουμε ιδιαιτέρως τους μαθητές της Α΄ τάξης και τους ευχόμαστε δημιουργική  και ευχάριστη πορεία στο νέο περιβάλλον του γυμνασίου μας.
      Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα  13/9/21 και ώρα 9: 30 . Θα ακολουθήσει επόμενη ενημέρωση  στην οποία θα σας δώσουμε όλες τις λεπτομέρειες, όπως θα καθοριστούν από το ΥΠΑΙΘ.
      Για την εγγραφή των μαθητών/τριών στην Α’ τάξη του σχολείου μας για το σχ. έτος 2021 – 22 παρακαλούμε να προσέλθετε στο σχολείο για να παραλάβετε τα παρακάτω έγγραφα τα οποία θα πρέπει να συμπληρώσετε και να υπογράψετε.
       α) Υπεύθυνη Δήλωση των στοιχείων του κηδεμόνα (την συμπληρώνετε επιτόπου)
      β) Ατομικό Δελτίο Υγείας συμπληρωμένο από τον γιατρό σας. ( το  συμπληρώνει ο           παιδίατρός σας και το φέρνετε εσείς ή το παιδί )
      Στο σχολείο θα μπορείτε να προσέρχεστε την ημέρα που αντιστοιχεί στο επίθετο του μαθητή/τριας   από τις 8.30 -13.30.
Δευτέρα  οι γονείς μαθητών/τριών των οποίων το επίθετο ξεκινά από τα γράμματα Α έως και Ι.
Τρίτη οι γονείς μαθητών/τριών των οποίων το επίθετο ξεκινά από τα γράμματα Κ έως και Λ.
Τετάρτη οι γονείς μαθητών/τριών των οποίων το επίθετο ξεκινά από τα γράμματα        Μ έως και Π.
Πέμπτη οι γονείς μαθητών/τριών των οποίων το επίθετο ξεκινά από τα γράμματα Ρ  έως και Χ.

Οι  γονείς  που έχουν ήδη συμπληρώσει τα έγγραφα να μην λάβουν υπόψη την παρούσα ειδοποίηση.
      Οι γονείς που δεν μπορούν να έρθουν την ημέρα που τους καλούμε, παρακαλώ να μας τηλεφωνήσουν ( 2105981694 ) για να τους δώσουμε νέο ραντεβού.

Επικουρικά σας επισυνάπτουμε

α) την Υπεύθυνη Δήλωση για εκείνους που μπορούν να την κατεβάσουν http://1gym-aigal.att.sch.gr/wp-content/uploads/2021/09/Υπεύθυνη_Δήλωση_Α-τάξης-1-1.docx

και να την φέρουν συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη στο σχολείο ή να την στείλουν στο e-mail του σχολείου (mail@1gym-aigal.att.sch.gr) προς αποφυγή συνωστισμού λόγω covid-19 και

β) το ατομικό δελτίο υγείας του μαθητή.

Από την Διεύθυνση του σχολείου