Πρόγραμμα ενημέρωσης των γονέων μέσω webex

On 8 Δεκεμβρίου 2020 by admin

Αγαπητοί γονείς,

στην προσπάθειά μας να έχουμε μια συστηματική επικοινωνία μαζί σας σχετικά με την επίδοση των μαθητών/τριών μας και γενικά σχετικά με όσα απασχολούν και εμάς και εσάς στη δύσκολη αυτή εκπαιδευτική περίσταση που όλοι αναγκαζόμαστε να βιώσουμε, διαμορφώσαμε ένα πρόγραμμα επικοινωνίας γονέων – καθηγητών μέσω webex. Στο παρακάτω πρόγραμμα

http://1gym-aigal.att.sch.gr/wp-content/uploads/2020/12/ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ-ΓΟΝΕΩΝ-ΚΑΙ-ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ-1-1.pdfθα βρείτε τις ώρες και τις μέρες κατά τις οποίες θα μπορείτε να συνδέεστε με το προσωπικό δωμάτιο των καθηγητών των παιδιών σας, με στόχο να έχουμε μια πιο άμεση και προσωπική επικοινωνία και ενημέρωση. Επειδή τις πρώτες μέρες σίγουρα θα υπάρξει συνωστισμός, παρακαλούμε για την υπομονή σας, καθώς ο κάθε καθηγητής θα πρέπει να ολοκληρώνει τη συνομιλία του με έναν γονιό, για να δέχεται τον επόμενο. Η συνεργασία και η καλή διάθεση θα βοηθήσουν να ξεπεραστεί και αυτή η δυσκολία. Στο μεταξύ παρακαλείσθε να φροντίσετε κι εσείς στο πλαίσιο του δυνατού την εξασφάλιση των απαραίτητων προϋποθέσεων,(ακουστικά, μικρόφωνο κ.λ.π. ), ώστε τα παιδιά να ανταποκρίνονται το δυνατόν αρτιότερα στις καινούριες εκπαιδευτικές απαιτήσεις.

Η Δ/νση του σχολείου