Eνισχυτική διδασκαλία μέσω τηλεκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2020- 2021

On 22 Νοεμβρίου 2020 by admin

Aγαπητοί γονείς,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι σύμφωνα με το ΦΕΚ Β΄ 4194/29-09-2020,  δίνεται η δυνατότητα πραγματοποίησης  ενισχυτικής διδασκαλίας μέσω τηλεκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2020- 2021.   Η Ενισχυτική Διδασκαλία μαθητών Γυμνασίου περιλαμβάνει τα μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά.

Οι γονείς-κηδεμόνες των μαθητών/τριών που ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν  τα μαθήματα  πρέπει να συμπληρώσουν την αίτηση-δήλωση μαθημάτων της Ενισχυτικής Διδασκαλίας

και να την στείλουν ηλεκτρονικά στο mail του σχολείου,  μέχρι τις 30/11/20.   (mail@1gym-aigal.att.sch.gr ).

Επισημαίνουμε ότι τα μαθήματα διεξάγονται μετά το πέρας του σχολικού ωραρίου και είναι υποχρεωτικά για αυτούς που θα εγγραφούν.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε τηλεφωνικά στο σχολείο .

Η    Δ/νση του σχολείου