Έναρξη σχολικού έτους 2020-21

On 11 Σεπτεμβρίου 2020 by admin

Αγαπητοί γονείς και μαθητές μας,
σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά, με υγεία και δημιουργία. Καλωσορίζουμε ιδιαιτέρως τους μαθητές της Α΄ τάξης και τους ευχόμαστε δημιουργική, ευχάριστη, αξέχαστη πορεία στο νέο περιβάλλον του γυμνασίου μας.
Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί την ερχόμενη Τρίτη 15/9/2020 και ώρα 8.30 σύμφωνα με τις οδηγίες του ΥΠAIΘ . Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο στις 8.00 π.μ. φορώντας απαραιτήτως μάσκα.
Οι μαθητές της Α’ τάξης θα παραμείνουν στο προαύλιο μέχρι να χωριστούν σε τμήματα και στη συνέχεια θα ανέβουν στις αίθουσές τους στον 1ο όροφο.
Οι μαθητές του Β2 θα πάνε στην κερκίδα, οι μαθητές των τμημάτων Γ3 και Γ4 θα πάνε στο χώρο του γηπέδου, κρατώντας αποστάσεις. Οι υπόλοιποι μαθητές, με τη βοήθεια των καθηγητών τους, θα πάνε στις αίθουσές τους.
Μετά τον αγιασμό θα μοιραστούν τα βιβλία, θα δοθεί προσωρινό πρόγραμμα και οι μαθητές θα αποχωρήσουν.
Οι γονείς που θα προσέλθουν θα παραμείνουν έξω από το χώρο του σχολείου.
Υπενθυμίζεται ότι η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική.
Ξεκινάμε όλοι μαζί με ασφάλεια και χαρά τη νέα πορεία!!!

Από την Διεύθυνση