Nικήτρια η ομάδα των μαθητών του 1ου Γυμνασίου Αιγάλεω στο 16ο Διαδημοτικό Σχολικό Πρωτάθλημα

On 18 Μαρτίου 2019 by admin

skakiΜεγάλη πρωτιά για το 1ο Γυμνάσιο Αιγάλεω!!!!!!!!!!!
Η προσπάθεια καθιέρωσης σε βάθος χρόνου ενός παιχνιδιού όπως το σκάκι μέσα στα σχολεία της περιοχής μας, ανέδειξε ως πρώτη νικήτρια την ομάδα των μαθητών του 1ου Γυμνασίου Αιγάλεω στο 16ο Διαδημοτικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Αιγάλεω-Χαϊδαρίου, Αγίας Βαρβάρας. Θερμά συγχαρητήρια τόσο στους νεαρούς μαθητές που κατάφεραν να κάνουν ματ στις καρδιές μας, όσο και στο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας που πρωτοστατεί σε αυτές τις προσπάθειες.
Η ηθική επιβράβευση των ταλαντούχων αυτών παιδιών θα τους οπλίσει με αισιοδοξία και δύναμη για να συνεχίσουν το δρόμο της σύνθεσης , της έμπνευσης, της νηφαλιότητας του στοχαστικού αγώνα.
Ευχόμαστε στους μαθητές μας καλή σχολική πρόοδο και πολλές σκακιστικές επιτυχίες.